makaa

گیاه ماکا

گیاه ماکا

۱۳۹۴-۰۹-۰۲/۰ دیدگاه /در News, دسته‌بندی نشده /توسط admin

ماکا گیاهی است که در پرو کشت می شود و به نام «جینسینگ پرویی» شهرت دارد. این گیاه اثرات زیادی در سلامتی انسان داده و به ویژه اینکه باعث افزایش قدرت جنسی می شود. گیاه ماکا با ناباروری خانم ها نیز مقابله می کند.

زادگاه ماکا کشور پرو است و با نام علمی «لپیدیوم میینی» شناخته می شود. این گیاه صرفاً در ارتفاعات پرو (ارتفاعات ۳ و ۵ هزار متری) می روید. اینکاها این گیاه را مقدس و استفاده ی از آن را لایق نخبه ها و افراد طراز اول می دانستند. در آن زمان سربازها نیز قبل از عزیمت به جنگ از این گیاه استفاده می کردند. بعد از اشغال امپراتوری اینکا، اسپانیایی ها از این گیاه به دلیل انرژی زا و محرک بودن آن استفاده می کردند. علاوه بر این از ماکا برای تقویت موها نیز استفاده می شد.

طبیعت سخاوتمند کره زمین، گیاهان زیادی را در درون خود پرورش داده که به علت وجود سیستم دفاعی منحصر به فردشان قادرند در اقلیم های سخت این کره خاکی حیات داشته باشند. شرکت اوناگرین تعداد زیادی از این گیاهان را شناسایی نموده و در فرمولاسیون محصولات خود استفاده نموده است. ماکا در ارتفاع ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ متری کوه های آند در کشور پرو می روید. ماکا از معدود گیاهانی است که در توانسته در شرایط دشوار ارتفاعات بلند آند، آفتاب سوزان، روزهای داغ، شب های سرد و بادهای خشک آن دوام بیاورد. در طب سنتی پرو، از خشک شده ریشه این گیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان کم خونی، درمان سل و تقویت قوای جنسی استفاده می شده است. بومیان ارتفاعات بلند پرو هر روز ۵۰۰ گرم ماکا می خورند. عصاره ریشه ماکا که در محصولات اناگرین استفاده شده، اثر انرژی زایی و تحریک کنندگی شناخته شده ای بر فیبروبلاستهای پوست دارد.

امروزه گیاه ماکا به سرتاسر جهان صادر می شوند چون نوعی ویاگرای طبیعی محسوب می شود. این گیاه محرک جنسی قوی برای خانم ها و آقایان است؛ بنابراین هر دو جنس می توانند برای افزایش میل جنسی از آن بهره مند شوند. باید بدانید که این گیاه به تنهایی میل جنسی را ده برابر می کند. در نتیجه حتی برای افرادی که از اختلالات یا ناتوانی جنسی نیز رنج می برند مناسب است. نباید فراموش کرد که ماکا یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی برای افزایش قدرت باروری محسوب می شود. این گیاه خواص درمانی فوق العاده ای دارد که برای تنظیم غدد آندوکرین (غدد درون ریز) قابل استفاده است. خانم هایی که از اختلالات قاعدگی و پریودی های دردناک رنج می برند نیز می توانند از این گیاه استفاده کنند.

گیاه ماکا همچنین حاوی ۷ ویتامین مهم است که شامل ویتامین B1، B12، B2 ،D3، C، P و E است. از آنجایی که ماکا گیاهی غنی است جای تعجب ندارد که بتوان ۱۹ اسیدآمینه در آن یافت. از بین دیگر ترکیبات این گیاه می توان به تانین ها، ساپونین ها، ایزوتیوسیانات و همچنین گلوکوزینولات و غیره اشاره کرد. این ترکیبات جزو عناصر انرژی زا و محرک قوای جنسی هستند.

 

خریداران در چین علاقه‌ی زیادی به این محصول دارند. در چین ماکا به عنوان جایگزینی برای گیاه جینسنگ فروخته می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *