IMG_0040-e1370141057228-1024x977

درباره تی ار ایکس

معرفی تی آر ایکس ؟

تی ار ایکس عبارت است از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد و فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود, می تواند هرگونه حرکات و تمرینات کامل آمادگی جسمانی را بدون خطر انجام دهد.

تکنیک های تمرینات با تی ار ایکس خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده است که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد و بعلت قرار گرفتن وضعیت بدن و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل, چه شما روی عضلات پا, دست , شکم و یا  کمر کار کنید و حرکات اسکات, پرس سینه و غیره را انجام دهید, در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند, از این رو مقاومت بدن شما بسیاربالا خواهد رفت.

بعلت آویزان شدن از بند و حفظ تعادل، شما کالری زیادی را که از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در یک جلسه تمرینی می باشد را با توجه به نوع برنامه می سوزانید و در حرکات ابتدایی با تی ار ایکس  که با سرعت بالا طراحی شده می توانید, بدن خود را گرم کرده و چابکی زیادی داشته باشید, همچنین از طرفی در حرکات پایانی, می توانید از حرکات کششی استفاده کنید، به خاطر حرکات کششی، بدنی انعطاف پذیرتر خواهید داشت. این وسیله ورزشی تمام شرایط مهم که در آمادگی جسمانی لازم می باشد را از جمله (استقامت, مقاومت, چابکی, انعطاف پذیری و تعادل )را در یک زمان دارا می باشد.

در تمرینات با این وسیله ورزشی شما از نیروی جاذبه و حرکت استفاده می کنید تا بتوانید از عضلات خود برای تغییرات در کل بدن کمک بگیرید. تمرینات با  تی ار ایکس قدرت و تعادل را یکجا انجام می دهد و سیستم عصبی بدن را کمک می کند, که شما خیلی سریع بدن خود را شکل داده و به نتیجه برسید .

 

تی ار ایکس همزمانی : تعادل – انعطاف پذیری – استقامت و مقاومت بدن

 

مزایای تمرینات ورزش تی ار ایکس

– طراحی سبک و کم حجم

– نصب آسان و راحت در هر مکان و زمان

– هر گونه تمرینات و حرکات لازم برای آمادگی جسمانی بدون نیاز به سایر وسایل

– همزمانی تمرینات و حرکات بطوری که در هر حرکت کل بدن درگیر می باشد

– بهبود, تعادل, انعطاف پذیری, چابکی, مقاومت و استقامت بدن با یک وسیله در یک زمان

– به حرکت درآوردن عضلات اصلی و عضله های جانبی و کوچک

– استفاده از وزن بدن در تمرینات و کاهش خطرات گرفتگی عضلات و مفاصل

– امکان استفاده برای هر گروه سنی, جنسی, سلامتی بدن و هر میزان آمادگی جسمانی افراد عادی و ورزشکاران حرفه ای.

– برنامه های تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و رشته های ورزشی تخصصی

 

نصب وسیله ورزشی تی ار ایکس

شما درهر سطح و با هر شرایط سلامتی و تناسب اندامی تنها با یک وسیله می توانید آن را در هر جایی نصب کنید و امکان انجام تعداد بیشماری تمرینات ورزشی را دارید .

طراحی سبک و کم حجم این وسیله استفاده از آن را در هر جایی از جمله پارکها, زمین ها و سالنهای ورزشی,آتش نشانی و حتی منزل و هتل را ممکن می سازد و شما می توانید این وسیله را در هر جا از جمله تیر ساختمان, درخت, درب منزل, ستون ها و یا چهارچوب فلزی نصب کنید .

مروزه استفاده وسیع این وسیله ورزشی در تمام نقاط و رشته های ورزشی بسیار چشمگیر می باشد چنانچه تی ار ایکس برای هر رشته ورزشی بطور تخصصی, طراحی و برنامه خاص خود را دارد, از جمله رشته های تنیس – فوتبال – بسکتبال–قایق رانی –ورزشهای  رزمی – شنا و غیره که با توجه به کمبود و نیاز آن رشته ورزشی, برنامه های آمادگی جسمانی آنها طراحی گردیده است. مثلا چنانچه می دانید تنیس بازان بعلت نوع ورزشی که دارند همیشه یک سمت بدنشان از طرف دیگر ضعیف تر می باشد ولی با انجام برنامه های تخصصی مربوط به تنیس بازان, آنها این مشکل را به راحتی حل می نمایند.

در مقایسه با سایر ورزشهای با وزن بدن مثل صخره نوردی – شنا و ژیمناستیک ورزش تی ار ایکس توانسته بهترین جایگاه را داشته باشد, چرا که شما قادرید این تمرینات را در هر جا و هر زمان و با هر شرایطی بدون نیاز به امکانات و بدون خطراتی مانند; سقوط یا پرت شدن و یا مشکلات گرفتگی عضلانی و غیره  انجام دهید.

بعلت مزایای گفته شده این وسیله توانسته نه تنها به عنوان ورزش اصلی آمادگی جسمانی  ارتش – نیروی دریایی و باشگاههای ورزشی مطرح باشد, بلکه در بسیاری از مشاغل از جمله مدیران و آتش نشانی ها, مدارس و امدادگران در مکان خود, به عنوان بهترین وسیله آمادگی جسمانی معرفی گردیده است و بسیاری از تیم های معروف دنیا از جمله تیم فوتبال” لیورپول” و باشگاهای اروپا از این وسیله استفاده می کنند.

 

معرفی وسیله ریپ به عنوان یکی از مجموعه بند های ورزشی تی ار ایکس

این وسیله یکی از وسایل تی ار ایکس می باشد که شامل یک کش و میله فلزی است جهت یک سری تمرینات تخصصی طراحی گردیده و کمک بزرگی برای تمرینات آمادگی جسمانی بسیاری رشته ها بخصوص رزمی کاران می باشد, که با آن بسیاری تمرینات را می توان به راحتی و بدون خطر انجام داد.

 

تمرینی برای کل عضلات بدن

تناسب اندام

آمادگی جسمانی

چربی سوزی و لاغری

تقویت عضلات مرکزی و دور ستون فقرات

تعادل، انعطاف پذیری، استقامت

توانایی ترکیب با دیگر روش های بدنسازی

توانایی استفاده برای همه رشته های ورزشی متناسب با نیاز خود

افزایش تفکیک عضلانی

این وسیله ورزشی را می توان بصورت خصوصی و یا در کلاسهای عمومی حتی با موسیقی وریتم خاص همراه با مربی انجام داد. در ورزش فوق, برنامه و ستهای مشخصی در ثانیه و دقیقه از طرف مربی به کار آموز داده می شود و برنامه آن با توجه به شرایط جسمانی بدنی و سنی فرد از مبتدی تا پیشرفته به او داده می شود, بطوری  که در تمام طول تمرینات, بدون نیاز به سایر وسایل جهت انجام تمام مراحل آمادگی جسمانی از جمله گرم کردن, حرکات مقاومتی و در پایان نیز با حرکات کششی, موجب سرد کردن بدن و انعطاف پذیری می گردد.

 

تمرینات افزایش انعطاف پذیری و قدرت تحرک تی ار ایکس

تمرینات کششی تی ار ایکس انعطاف پذیری و قدرت تحرک بدن را بهبود می بخشد و شما می توانید حرکات کششی را در هر دو حالت پویا و ایستا بر روی عضلات و تاندون ها  قبل و بعد از تمرینات انجام دهید و دیگر نیازی به کسی, برای کشش بدن خود ندارید. چنانچه تمام حرکات کششی را می توانید به تنهایی و با یک وسیله انجام دهید و بدین وسیله از خطرات احتمالی در ورزش جلوگیری کرده و حرکات بدون درد را از طریق طیف وسیع و کاملی از حرکات توسعه دهید

تمرینات افزایش انعطاف پذیری و قدرت تحرک تی ار ایکس

تمرینات کششی تی ار ایکس انعطاف پذیری و قدرت تحرک بدن را بهبود می بخشد و شما می توانید حرکات کششی را در هر دو حالت پویا و ایستا بر روی عضلات و تاندون ها  قبل و بعد از تمرینات انجام دهید و دیگر نیازی به کسی, برای کشش بدن خود ندارید. چنانچه تمام حرکات کششی را می توانید به تنهایی و با یک وسیله انجام دهید و بدین وسیله از خطرات احتمالی در ورزش جلوگیری کرده و حرکات بدون درد را از طریق طیف وسیع و کاملی از حرکات توسعه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *