trx-workout

توضیح مختصری در مورد تی آر ایکس و تمرینات آن:

تی آر ایکس که نوعی ورزش جدید و موثر است سالها پیش توسط فردی بنام رندی هتریک که یکی از تفنگداران نیروی دریای ارتش آمریکا بوده است ابداع شده و این فرد در مصاحبات خود پیرامون این ابداع ورزشی بارها به این موضوع اشاره کرده که نیروهای رزمی بدلیل کمبود وقت و جا بخصوص در کشتی های نظامی نمیتوانستند به ورزش بپردازند در نتیجه در تلاش برای بوجود آوردن وسیله ایی برای آمادگی جسمانی با تکه بندهای چتر نجات نظامی شد که بعدها رفته رفته تکمیل شده و به شکل امروزی در آمد.

ورزش تی آر ایکس که به دو دسته تمرینات معلق و تمرینات ریپ ترینینگ تقسیم میشود بر روی ریز عضلات بدن تمرکز داشته و فرد ورزشکار در تمام طول تمرین باید برای حفظ تعادل خود تلاش کند که این امر باعث تقویت عضلات مرکزی بدن ، سرعت بخشیدن به چربی سوزی و فرم دهی عضلات در سریعترین زمان ممکن میشود.

همانطور که میدانید در بدنسازی سنتی با وزنه هایی چون دمبل و هالتر، تمرکز بر روی عضلات اصلی هر منطقه میباشد و با تحمل وزن های بالا سعی بر حجیم تر کردن و فرم دادن آنها میشود ، اما در تمرینات تی آر ایکس این موضوع بر عکس است و تمرکز اصلی بر روی ریز عضلات بدن و عضلات دور ستون فقرات میباشد که نگهدارنده بدن هستند و در هر تمرین فارغ از توجه به عضله اصلی و هدف ، کلیه عضلات بدن نیز درگیر تمرین هستند. بنابراین میتوان گفت که تی آر ایکس تمرینی برای کل بدن میباشد.

لازم به ذکر است در ورزش تی آر ایکس چون ورزشکار از وزن بدن خود استفاده میکند و همواره سعی برحفظ تعادل خود دارد

آسیب دیدگی در این ورزش بسیار کمتر از تمرینات دیگر است اما باید بخاطر داشت که این تمرینات هم دارای اصول و استانداردهای خاص خود میباشند و هیچگاه نباید ورزشکار بطور کامل از بند تی آر ایکس معلق شود به مانند برخی از تمرینات بدنسازی در باشگاه ورزشی.

در تی ار ایکس همیشه شما یک نقطه اتصال و اتکا به زمین دارید که میتواند دست ، پا و یا پشت شما باشد ، پس همیشه سعی کنیم با پیروی از قوانین تمرینات از آسیب دیدگی و ورزش زدگی خود و اطرافیان جلوگیری کنیم.

همین طور تاریحچه تی ار ایکس را می توانید در اینجا بخوانید.

با تشکر

BODY TECH REPUBLIC

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *