تاریخچه تی ار ایکس

تی ار ایکس چگونه ایجاد شد؟

ابداع کننده تی ار ایکس!

تی ار ایکس یا trx  ورزشی است که بر اثر محدودیت جا به وجود آمده! این ورزش کشف یک دریانورد به نام رندی هیتریک بوده است. او از محدودیت های حرکتی بر روی ناوگان دریایی با خبر بود و در نهایت راهی برای ورزش در فضای کوچکی که در اختیار داشت، پیدا کرد. در واقع علاقه وی به ورزش باعث شد رشته ای جدید و بسیار قدرتمند به وجود بیاورد که در آن جز بند و وزن بدن خود به چیزی نیاز نخواهید داشت. ارتش نیروی دریایی باید از نظر جسمانی همیشه آماده باشند. بنابراین بیس این ورزش و حرکات آن بر این اساس قرار گرفت که تقویت, استقامت, قدرت بدنی, تعادل, انعطاف پذیری, سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای در اوج قرار بگیرند. رندی هیتریک در سال ۱۹۹۰ این وسیله ورزشی، تی ار ایکس؛ را طراحی کرد و در سال ۲۰۰۵ استفاده از بندهای تی ار ایکس به اوج خود رسید. البته روش های کار کردن با این وسیله در طی چند سال تغییر پیدا کرد و اصلاح شد اما قواعد و اصول اولیه آن به همان صورت باقی ماند.

تا چند سال پیش شاید این ورزش اینگونه شناخته شده نبود. اما امروزه در بسیاری از باشگاه ها و حتی خانه ها افراد به صورت شخصی تی ار ایکس را انجام میدهند. معمولا حرکات مربوط به تی ار ایکس در جعبه خرید بندهای آن وجود دارد.

تاریخچه تی آر ایکس

 

با تی ار ایکس چه فعالیت هایی می توانید انجام دهید؟

این وسیله ساده میتواند حرکات کششی و بسیار مناسبی بر روی بدن شما انجام دهد. آن چه در تی ار ایکس جالب است، این است که افراد با خواسته های مختلفی به سراغ این رشته می روند. به عنوان مثال ممکن است شخصی برای چربی سوزی، دیگری برای خوش فرم شدن اندام هایش، کسی برای آمادگی نظامی، آتش نشانی و یا ژیمناستیک به سراغ این رشته برود. با هر عنوانی که به سراغ تی ار ایکس بروید، نوع فعالیت های شما متفاوت خواهد بود و به عبارتی حرکاتی که لازم است با این بندها انجام دهید، فرق خواهد داشت. در واقع تعداد حرکات موجود در این ورزش به ۱۳۰۰ حرکت تا کنون رسیده.

از دیگر مزیت هایی که ممکن است ورزش های دیگر نداشته باشند، این است که در تی ار ایکس، افراد آسیب دیده، به عنوان مثال کسانی که تاندوم، عضلات و ربات پایشان بر اثر ورزش اشتباه آسیب دیده، یا حتی ورزشکارانی که دچار نقض عضو مادرزادی می باشند، می توانند با تی ار ایکس حرکات اصلاحی انجام دهند و یا به طور کلی ورزش کنند.

نکته جالب دیگر درباره تی ار ایکس این است که می تواند تا وزن ۱۸۰ کیلو را تحمل کند. بنابراین اصلا نگران پاره شدن بندها نباشید و با خیال راحت حرکت های ورزشی خود را انجام دهید.

هم چنین اگر میخواهید درباره تی ار ایکس بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *